Author: admin

Dy “Big Brother” njëri pas tjetrit, kjo është historia e Heidit, e cila është bërë pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Heidi, 26-vjeçarja shqiptare, e lindur në Itali, por me origjinë shqiptare, “vodhi” vëmendjen e italianëve por jo vetëm, me historinë e saj brenda “Grande Fratello” në Itali, ku disa nga mediat italiane e cilësuan si fituesen e këtij Big Brother. Që në prezantimin e saj të parë, bukuroshja shqiptare ka folur për origjinën e saj dhe e ka pushtuar publikun italian. Heidi është bërë një nga personazhet më të pëlqyera, aq sa nga një e panjohur, ajo…

Read More

Prej ditësh po përflitet për partnerin e aktores Egla Ceno e cila siç tashmë e dimë është një nga konkurrentet më të forta të “Big Brother Vip”. Vetë aktorja ka deklaruar se është “single” por kërkimet e mediave kanë zbuluar tjetër gjë. Kryefjala.com ka siguruar foton e dokumentit nga regjistri elektronik është i vitit 2008 pra deri në këtë datë Egla rezulton e martuar në gjendje civile me një djalë me emrin Françesko. Ndonse nuk dihet nëse Egla vazhdon ende të jetë e martuar.

Read More

Dy “Big Brother” njëri pas tjetrit, kjo është historia e Heidit, e cila është bërë pjesë e shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Heidi, 26-vjeçarja shqiptare, e lindur në Itali, por me origjinë shqiptare, “vodhi” vëmendjen e italianëve por jo vetëm, me historinë e saj brenda “Grande Fratello” në Itali, ku disa nga mediat italiane e cilësuan si fituesen e këtij Big Brother. Që në prezantimin e saj të parë, bukuroshja shqiptare ka folur për origjinën e saj dhe e ka pushtuar publikun italian. Heidi është bërë një nga personazhet më të pëlqyera, aq sa nga një e panjohur,…

Read More

Ilnisa Agolli do të rikthehet në një farë mënyre sonte në qendër të vëmendjes në “Big Brother” pasi duket se është bërë “Mollë sherri” për një debat mes Julit dhe Meritonit. Jetmiri ditën e djeshme Jetmiri ka deklaruar se do të lër shtëpinë nëse nuk shfaqe videoja ku Egla e ka kërcënuar sipas tij. Por çfarë do të ndodh mes dyshesh Jetmir-Egla, a do të largohet ai nga shtëpia? Në faqen zyrtare të “Big Brother” është zbuluar gjithashtu se Liamit do t’i realizohet dëshira më e madhe. View this post on Instagram A post shared by Big Brother Alb…

Read More

Prej ditësh po përflitet për partnerin e aktores Egla Ceno e cila siç tashmë e dimë është një nga konkurrentet më të forta të “Big Brother Vip”. Vetë aktorja ka deklaruar se është “single” por kërkimet e mediave kanë zbuluar tjetër gjë. Kryefjala.com ka siguruar foton e dokumentit nga regjistri elektronik është i vitit 2008 pra deri në këtë datë Egla rezulton e martuar në gjendje civile me një djalë me emrin Françesko. Ndonse nuk dihet nëse Egla vazhdon ende të jetë e martuar.

Read More

Rudina Demneri është një personazh mjaft i njohur në media, jo vetëm për punën e saj disa vjecare si gazetare por gjithashtu si një ish-banore e sezonit të dytë të BBV. Së fundmi, Paloma ka qenë e ftuar në programin “Breaking me Fiori Dardha”, ku ka shprehur mendimin e saj lidhur me dinamikat e zhvilluara në shtëpinë më të famshme në Shqipëri. E pyetur në lidhje me marrëdhënien e Meritonit me Ilnisën, Rudina është shprehur se nga burime të afërta pranë saj, Meritoni vijon të jetë i dashuruar me ish-partneren. Fiori: Meritoni është shumë i dashuruar. Paloma: “Shiko, unë iu…

Read More

Vendi ynë, pritet të përfshihet ditën e nsërme nga reshje shiu. Parashikimi nga ekspertët e Instituti i Gjeoshkencave, tregon se me datë 17.04.2024 do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe lokalisht mesatar në pjesën më të madhe të territorit, prej orëve të mesnatës. Në orët e para të ditës, parashikohen reshje shiu në formën e rrebeshe të shpejta dhe stuhi. “Sasia e reshjeve pritet të jetë me intensive deri lokalisht shumë intensive në qarkun e Shkodrës. Në qarqet Kukës, Dibër, Lezhë, Durrës dhe Tiranë priten reshje intensive. Në qarqet Elbasan dhe…

Read More

Një tragjedi ka ndodhur në Koraci, ku një 29-vjeçare shqiptare ka shkaktuar një aksident me dy viktima në zonën e Ratacit. Modelja Klevisa Ymeri ka bërë një parakalim të gabuar në zonën e Ratacit dhe u përplas kokë më kokë me një automjet, në të cilin ndodheshin dy të rinj, vëlla dhe motër 21-vjeçari Stjepan dhe 19-vjeçarja Katarina Derek. Shqiptarja ka qenë duke lëvizur me një fuoristradë BMW me targa sllovake e me shpejtësi gati 170 km/h kur është përplasur me makinën e të rinjve, që kanë humbur jetën në vendngjarje. Gjykata e Qarkut të Dubrovnikut ka…

Read More

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në Korçë këtë të martë. Një 47-vjeçare ka dh*nuar për arsye ende të paqarta nënën e saj. Kjo e fundit është dërguar në spital për ndihmë mjekësore, ndërsa 47-vjeçarja është proceduar penalisht. “Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Korçë referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasen M. X., 47 vjeçe, pasi dyshohet se ka ushtruar dh*në ndaj nënës së saj”,- thuhet në njoftimin e Policisë

Read More